شماره مطلب : 527
زمان انتشار : 92/12/6 - 12:46 2014/2/25
یک عالم اهل سنت پاکستانی گفت: در حرم مطهر امام رضا(ع) عرش به فرش آمده است و این حرم نورانی زیباترین حرم اهل بیت(ع) در سراسر جهان است.

"حرم امام رضا"(ع)از نگاه زائر سنی پاکستانی

یک عالم اهل سنت پاکستانی گفت: در حرم مطهر امام رضا(ع) عرش به فرش آمده است و این حرم نورانی زیباترین حرم اهل بیت(ع) در سراسر جهان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فاطمیون، علامه ˈمحمدطاهر القادریˈ که همراه گروهی از علمای سنی پاکستان به حرم مطهر رضوی مشرف شد افزود: اهل سنت به حضرت امام رضا(ع) ارادت خاصی دارند و این امام رئوف که از سلاله پاک رسول اکرم(ص) هستند مورد احترام همه اهل خرد و جویندگان حقیقت است.


وی گفت: حرم مطهر رضوی بسیار زیبا و باشکوه است و هویت و فرهنگ اسلامی و ایرانی را به زیبایی معرفی می کند.

این عالم اهل سنت همچنین خدمت در آستان قدس رضوی را بسیار مبارک و افتخارآمیز دانست و افزود: به برکت وجود مضجع نورانی حضرت رضا(ع)، برنامه ریزی و کار علمی و اعتقادی مدیران ارشد این مجموعه حرم مطهر رضوی در جهان اسلام الگو است.

وی اظهار داشت: نگاه بلند و اردات توام با تلاش تولیت عظمای آستان قدس رضوی باعث شده این مجموعه به این میزان از رشد، تعالی و شکوفایی برسد.

علامه القادری با آرزوی سلامتی و دعای خیر برای همه خادمان اهل بیت(ع) گفت: آرزوی خدمت در بارگاه منور امام رضا(ع) که میلیونها ملائک به آن مشرف می شوند را دارم.

رییس مجلس سنای پاکستان نیز که اخیرا وارد مشهد شد به هنگام تشرف به حرم مطهر رضوی گفت: بدون شک حاصل اقدامات گسترده آستان قدس رضوی در زمینه های مختلف به ویژه در موضوعات فرهنگی، موجب عزت و افتخار اسلامی است که با مدیریت، تعهد و تخصص گرایی میسر شده است

ˈسید نیرحسین بخاریˈ افزود: اهل بیت عصمت و طهارت(ع) منشا خوبیها، خیر و برکت در جهان هستند و وقتی انسان مشاهده می کند در حرم مطهر حضرت رضا(ع) این همه توسعه زیرساختی و فرهنگی برای رفاه زائران و ترویج معارف اسلامی و رضوی صورت گرفته تحت تأثیر قرار می گیرد.

وی اظهار داشت: اقدامات ماندگاری در آستان قدس رضوی انجام شده که باید به عنوان الگوی همه کشورهای اسلامی و اماکن مذهبی و متبرکه جهان اسلام مورد استفاده واقع شود.

او افزود: در سفرهایی که به مشهد مقدس داشته ام از نزدیک با توانمندیها و فعالیتهای آستان قدس رضوی آشنا شده ام و می توان گفت که اداره این مجموعه مقدس قطعاً از اداره یک کشور کمتر نیست.

وی بیان کرد: دیدن عشق و ارادت معنوی خادمان و مسوولان آستان قدس رضوی در خدمت به زائران نیز برای هر بیننده ای جالب و شگفت انگیز است.

او با اشاره به همسایگی ایران با پاکستان گفت: در جریان برنامه های فرهنگی آستان قدس رضوی برای زائران اردو زبان قرار دارم و در طول سال زائران پاکستانی بسیاری به دلیل زیارت بارگاه منور رضوی در مشهد حضور پیدا می کنند.

 
منبع: ایرنا

اضافه کردن دیدگاه جدید