شماره مطلب : 2808
زمان انتشار : 96/8/27 - 11:13 2017/11/18
فاطمیون - استاد برجسته حوزه علمیه قم گفت: لازم است فرهنگ‌سازی برای نیت‌های جدید وقف وبرای کمک به  رفع آسیب ها وآسیب دیدگان حوادث غیر مترقبه صورت گیرد.

وقف برای کمک به آسیب‌دیدگان حوادث غیر مترقبه توسعه یابد

فاطمیون - استاد برجسته حوزه علمیه قم گفت: لازم است فرهنگ‌سازی برای نیت‌های جدید وقف وبرای کمک به رفع آسیب ها وآسیب دیدگان حوادث غیر مترقبه صورت گیرد.

آیت‌الله سید محمدعلی علوی گرگانی در دیدار حجت الاسلام والمسلمین محمدی نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف  و مدیران و معاونان این سأ زمان با اشاره به اهمیت وقف گفت: روایات متعددی در زمینه وقف و صدقه وجود دارد.  وی افزود: مسئله صدقه و وقف در اسلام اهمیت بسیاری دارد به طوری که همین موضوع در آیات قرآن هم مورد اشاره  قرار گرفته است. استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه وقف جزئی از صدقه به شمار می‌رود گفت: چیزی که در راه خدا داده شود دیگر قابل استرداد نیست  وی ادامه داد: شناسایی و احصاء موقوفات امری مهم و در بعضی موارد بسیار دشوار است چرا که موقوفات بسیاری وجود دارند که هنوز حقوق آنها پرداخت نشده است. آیت‌الله علوی گرگانی با تشکر از مجموعه سازمان اوقاف به خاطر احیاء موقوفات در سراسر کشور عنوان کرد: نامگذاری دهه‌ای به نام وقف، سبب توجه بیشتر عموم جامعه به سنت نبوی وقف خواهد شد. استاد برجسته حوزه علمیه قم افزود: لازم است موقوفاتی برای کمک به آسیب‌دیدگان حوادث غیر مترقبه مانند زلزله داشته باشیم تا برکات وقف در امور مختلف جاری باشد. وی تصریح کرد: اقدامات خوبی در زمینه احصاء موقوفات و حقوق آنها شده و لازم است با مدیریت جدی سازمان اوقاف، بقیه املاک وقفی مهجور مانده هم شناسایی شوند. آیت‌الله علوی گرگانی با بیان اینکه امیدواریم همچنان شاهد موفقیت‌های بیشتر سازمان اوقاف در حوزه‌های سه گانه فعالیت‌های محوله باشیم گفت: هر کاری که برای خدا انجام شود، ماندگار است و وقف، از جمله امور ماندگار به شمار می‌رود.

اضافه کردن دیدگاه جدید