شماره مطلب : 132
زمان انتشار : 92/11/9 - 12:24 2014/1/29
معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) گفت: در ایام معصومیه کلید موزه اختصاصی قرآن کریم زده خواهد شد و تمامی آثار مربوط به قرآن در مجموعه موزه جمع آوری می‌شود.

ایجاد موزه قرآن کریم در حرم حضرت معصومه (س)

معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) گفت: در ایام معصومیه کلید موزه اختصاصی قرآن کریم زده خواهد شد و تمامی آثار مربوط به قرآن در مجموعه موزه جمع آوری می‌شود.

به گزارش سایت فاطمیون، حجت الاسلام و المسلمین مهدی احمدی معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله در گفتگو با خبرگزاری  شبستان در قم با اشاره به گرامیداشت ایام معصومیه همزمان با ایام الله دهه فجر در استان قم گفت: حضور حضرت معصومه (س) در قم برکات بسیار زیادی برای تشیع داشته و توانسته است انقلابی در مرکز فقهی جهان اسلام و تأسیس حوزه علمیه ایجاد کند.

وی افزود: حضرت معصومه(س) با توجه به شخصیت علمی و معنوی خود دارای جایگاه ویژه ای هستند که در روایات مختلفی زایرین این بانوی کرامت را با شفاعت آن حضرت اهل بهشت عنوان کرده‌اند.

معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) ادامه داد: این مقام بالا و ارزشمند نشان دهنده جایگاه این بانوست که با ورود به شهر مقدس قم، پایه‌های معنوی و علمی حوزه علمیه را در قم بنا نهاد.

حجت الاسلام و المسلمین احمدی تصریح کرد: نامگذاری ایام معصومیه حد فاصل سالروز ورود کریمه اهل‌بیت تا روز ارتحال این بانو می‌باشد، که حرم مطهر برنامه‌های مختلفی برای زائران این بارگاه نورانی در ایام معصومیه پیش بینی کرده است.

وی اظهار داشت: اعزام مبلغ به مدارس آموزش و پرورش با عنوان «سفیران کریمه»، برگزاری جشن تکلیف دختران و پسران، برپایی جشن‌های دهه فجر، برگزاری تورهای حرم گردی به زبان‌های فارسی، عربی و انگلیسی و برپایی خیمه‌های معرفت ویژه دانش‌آموزان در شبستان نجمه خاتون حرم مطهر از جمله برنامه‌های ایام معصومیه(س) در حرم مطهر می‌باشد.

معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) یادآور شد: برگزاری محافل مذهبی به زبان‌های فارسی، عربی و انگلیسی، جشن انقلاب با همکارای سایر نهاد‌ها در مجتمع مریم ویژه دانش‌آموزان، جُنگ بزرگ کودک به زبان عربی و اردو نیز از دیگر برنامه های ایام معصومیه در قم می باشد.

حجت الاسلام و المسلمین احمدی با بیان اینکه تلاش می کنیم برنامه های اجرایی رنگ و بوی حضرت فاطمه معصومه(س) داشته باشد خاطر نشان ساخت: در ایام معصومیه کلید موزه اختصاصی قرآن کریم زده خواهد شد و تمامی آثار مربوط به قرآن در مجموعه موزه جمع آوری می‌شود.
همچنین امید است تا پایان سال جاری، موزه آثار قرآنی آستان مقدس قم برپا شده و در معرض دید عموم قرار گیرد.

وی تصریح نمود: در موزه آستانه مقدسه بیش از 5هزار اثر وجود دارد که هر کدام از این آثار نیازمند موزه تخصصی برای هر یک از آثار می باشد که امید است بتوانیم با مشارکت مسئولان در این راستا اقدامات مؤثری صورت گیرد.

معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت معصومه(س) افزود: دوره معصومه شناسی در شبستان نجمه خاتون، برگزاری تورهای حرم گردی و بازدید از قبور علما و بزرگان در صحن های حرم مطهر از دیگر برنامه های حرم مطهر در ایام معصومیه خواهد بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین احمدی در پایان گفت: برنامه‌های آستان مقدس قم در ایام معصومیه، در سالروز ارتحال حضرت فاطمه معصومه (س) پایان می‌پذیرد و در این روز آیین سوگواری و عزاداری در حرم مطهر برگزار می‌گردد.

منبع: شبستان

اضافه کردن دیدگاه جدید